02 Nisan 2007

Doğumgünü

Bugün kızımın doğumgünü, 4 yaşına giriyor ve ben O'ndan yaklaşık 1200 km uzaktayım !!!
Haftasonu eve dönünce birlikte kutlayacağız inşallah. Eskisi gibi ayrılık krizleri yok, çok şükür.
Biraz önce Zülkarneyn(A.S) ile ilgili bir kitap aldım, ayetlerden yola çıkarak güzel açılımlara ulaşılmış, dur bakalım ne zaman okurum?
Bu aralar Osmanlıca'ya merak sardım, aslında hiç de zor değilmiş, bir arkadaşımın yardımıyle okuyabildim, ve sonra bugün mezar taşlarını çözebildim !!! İnsanın dedesinin mezartaşını okuyamaması ne kötü. Nette bir siteye rastladım, dersler şeklinde öğretiliyor: http://www.islamharfleri.com/kurs gayet güzel de anlatılıyor. Lise yıllarında birara merak sarmıştım, şimdi internetin nimetlerinden yararlanmak çok güzel....Okumak kolay da yazmak zor herhalde.
Ağrı Dağı'na tırmanmak ve kayak yapmak için turistler geliyor, bugün sordum niye bizden-buralardan biri çıkmaz diye, "abi malzemeler çok pahalı, zaten bizden çıkan kimse yok ki" dediler. Geçen gazetede Kars Sarıkamış'tan çıkan bir gencin hikayesi vardı, malzemeleri -ve devamı-için 35bin ytl'lik masraf devlet tarafından karşılanmış, bir müsabakada başarı kazanmış. TV'de seyrederken -birçok insan gibi- neden bizden bu sporları yapacak biri çıkmaz, halbuki kar bizde istemediğin kadar diye düşünürüm. Sanırım ekonomik kısıtlar bizi engelliyor. Doğuda kim o kadar para verip kayak takımı alacak ki? Sorun, sadece ekonomi mi bilmem, ayrıntıları gözönüne almak lazım, vesselam...