02 Nisan 2008

Bir Oğlumuz Oldu

Dün 1 Nisan saat 12:40 gibi bir oğlumuz oldu..Günlerdir süren heyecan nihayete erdi. Daha önce ikinci bebeğin ilki kadar heyecan yaratmadığını söylemiştim, biraz öyle oldu ama bu satırları yazdığım anda dahi hala o ilk gördüğüm anın heyecanı var içimde.
Aslında haftaya sezaryen yapılacaktı ama düne karar verdik ve eşim ameliyatta yanında olmamı istedi. Daha önce doğuma giren baba adaylarının bayıldığını falan duymuştum,içimde tedirginlik vardı. Eşimi kırmak istemedim. Doktorlar, gel ama ameliyata bakmazsın dediler. Ben de içeri girdim. Doktorların giydiği elbiseleri giydim. Eşimin elini tuttum, önümüzde perde olduğu için zaten detayları görmedik, doktorlarla sohbet ederken birden bebek ortaya çıktı !!! Bebeği seyrettim, aldılar temizlediler, giydirdiler vs, ben de bunları telefona video olarak kaydettim. Benim için değişik bir duyguydu ve sanırım ömrüm boyunca unutmayacağım. Ben bu satırları yazarken eşim ve oğlum hastanedeler, ben de kızımla evdeyim! Bugün de kızımın doğumgünü:) Bu telaş içinde kutlarız herhalde! İkisinin aynı gün olmasını istemiştim ama olmadı.
Allah hayırlı ve huzurlu bir ömür ihsan eder inşallah. Bu dünyada yeni bir can, yeni bir hayat, yeni bir yarış..... Allah utandırmasın, amin..